Slovensko už dlhodobo čelí masívnemu úbytku lesných porastov v národných parkoch. Hoci nemáme kompetencie tento narastajúci problém zastaviť, ale veríme, že spoločnými silami môžeme vrátiť našej prírode to, čo jej patrí. Minimálne sa o to krôčik za krôčikom pokúsiť a preto začíname s projektom: Každý strom sa počíta. Len vďaka ľuďom, ktorí si zaobstarali naše tričko Pure Slovakia, sme schopní nakúpiť sadenice stromov a zorganizovať túto dobrovoľnú akciu, kde vysadíme sadenice stromov na poškodených územiach.

SME PURE SLOVAKIA

Sme občianske združenie Pure Slovakia a máme radi našu prírodu, preto sa snažíme poukázať na nedocenený potenciál turizmu na Slovensku. Spolu aj s našimi fanúšikmi odhaľujeme ukryté krásy Slovenska. Našimi súťažami napomáhame turistickému rozvoju a tiež upovedomeniu o miestach, ktoré sa oplatí navštíviť.

Takisto sme si všimli, že naše krásne lesy sú občas plné odpadkov, preto sa ich snažíme dobrovoľne zbierať a odniesť tam, kde patria. Preto sme do našich aktivít zahrnuli aj projekt Vážime si rodný kraj, ktorý je zameraný na vyčistenie prírody od odpadkov. Teší nás, že na Slovensku existujú ľudia, ktorí vedia oceniť dobrú iniciatívu a sú veľmi ochotní a ústretoví.

TURISTIKA

Na Slovensku sa nachádza množstvo pohorí a každé je niečím výnimočné v každom ročnom období.

PRÍRODA

Slovensko sa pýši nádhernými pohoriami, dolinami, riekami a nespočítateľným množstvom lúk a lesov.

ĽUDIA

Pretože spoločne vieme našu prírodu chrániť lepšie. Čím je nás viac, tým lepšie vieme šíriť myšlienku Pure Slovakia.

Webstránka Pure Slovakia

Vytvorenie oficiálnej stránky Pure Slovakia so všetkými informáciami. Vytvorenie oficiálnej stránky Pure Slovakia so všetkými informáciami. Webstránka Pure Slovakia vznikla pre Vás, aby ste mali jednoduchší prístup k informáciám o Pure Slovakia a našich projektoch. Za príjemnú spoluprácu vďačíme LavaDESIGN.

Každý strom sa počíta

Akcia projektu Každý strom sa počíta organizovaná v spolupráci s urbárom v Mengusovciach. Štvrtá výsadba stromov s názvom Každý strom sa počíta priniesla do podtatranskej obce Mengusovce rekordný počet dobrovoľníkov a taktiež až 8000 pripravených sadeníc. Vďaka spolupráci s PS Mengusovce sme spoločne prírode vrátili to, čo jej patrí. 

Každý strom sa počíta

Pandémia zasiahla celú spoločnosť a zažili sme niečo, na čo sme neboli zvyknutí. Napriek tomu sme sa dokázali stretnúť a pomôcť prírode. Na jar sme kvôli opatreniam nemohli uskutočniť dobrovoľnícku akciu Každý strom sa počíta. Stromčeky boli vysadené pracovníkmi urbáru v obci Hozelec pri Poprade. Sadil sa krásny zmiešaný les v počte 4000 kusov sadeníc.

Každý strom sa počíta

V tento deň sa stretlo 128 dobrovoľníkov a spoločnými silami sme vysadili 3000 stromov rôznych druhov. Akcia projektu Každý strom sa počíta organizovaná v spolupráci s urbárom v Telgárte. Všetkým dobrovoľníkom patrí obrovská vďaka a klobúk dole, keďže podmienky na sadenie boli fyzicky náročné.

Vážime si rodný kraj

Akcia projektu Vážime si rodný kraj sme zorganizovali prvýkrát aj vo Vysokých Tatrách. Event Vážime si rodný kraj, ktorý práve vďaka dobrovoľníkom môže prispieť k tomu, aby sme mohli byť opäť hrdí na jedinečnosť našej prírody, pretože príroda je len jedna. Pridať sa môže každý.

Každý strom sa počíta

Pilotná akcia projektu Každý strom sa počíta organizovaná v spolupráci s urbárom v Telgárte. S víziou vrátiť slovenskej prírode jedinečnosť, zvieratám ich domov a našim deťom dedičstvo, ktorým sa budú môcť pýšiť ďalším generáciám, sme zorganizovali pilotnú akciu Každý strom sa počíta a vysadili 1000 stromčekov za pomoci 70 dobrovoľníkov.

Limitovaná kolekcia mikín

Naša prvá kolekcia dámskych a pánskych mikín. Limitovaný počet Pure Slovakia mikín obšťastnilo len tých najrýchlejších. Keďže mali mikiny veľký úspech, ich ponuku viete dodnes nájsť na našom e-shope.

Veľká ADVENT súťaž o 10 cien

Vďaka veľkej úspešnosti sa ADVENT súťaž stala akousi našou tradíciou. V roku 2018 ste súťažili o 10 skvelých cien a urobili krajšie Vianoce až 20-tim z Vás. Do súťaže ADVENT s Pure Slovakia sa zapojilo podporilo niekoľko sponzorov.

Tričká Pure Slovakia

V Septembri bola vytvorená prvá kolekcia našich tričiek, vďaka ktorým sa vedeli členovia našej rozrastajúcej komunity prezentovať na verejnosti. Zvolili sme tričká vhodné do prírody, bežné nosenie. Ich ponuku viete nájsť na našom e-shope.

Vážime si rodný kraj

Množstvo pribúdajúceho odpadu v slovenskej prírode je alarmujúce. Nedokázali sme sa len bezčinne prizerať. Preto bol vytvorený projektu Vážime si rodný kraj a zorganizovaná pilotná akcia  v Jánošíkových dierach v Malej Fatre. Z Hotelu Diery sme cez Jánošíkové diery prešli až na Veľký Rozsutec a počas celej cesty sme zbierali odpad, ktorý do prírody nepatrí.

Logo Pure Slovakia

Vytvorenie originálneho loga, ktoré vystihuje podstatu Pure Slovakia. Trojuholník symbolizuje trojicu zakladajúcich členov, pričom sme do loga vsadili národný strom, lipu a náš slovenský symbol, Kriváň.

Prvá súťaž ADVENT

Adventné obdobie, azda najkrajší čas v roku, ktorý každý prežíva po svojom. My sme sa rozhodli vytvoriť pre Vás ADVENT súťaž, aby sme Vaše Vianoce obohatili ešte viac. Výherca získal pobyt na Téryho chate vo Vysokých Tatrách. Šťastných výhercov sme vyžrebovali na Štedrý Deň. 

Návšteva Rainerovej útulne a manželov Petríkovcov

Turistika k Rainerovej útulni bola veľmi inšpirujúca skúsenosť. Každý, kto mal tú možnosť rozprávať sa s Petrom Petrasom a jeho manželkou vie prečo. Pri šálke bylinkového čaju sme s veľkým nadšením počúvali Petra Petrasa, ako hovorí o jeho zážitkoch. Ako každý deň chodil na chatu, staral sa o ňu, zveľaďoval ju a ako dodnes aj s manželkou zbierajú čerstvé bylinky, aby mohli pre návštevníkov pripraviť skvelý čaj.

Prvá fotka zdieľaná na našom Instagrame a Facebooku

Písal sa rok 2017 a ako turisticky nadšená partia troch kamošov sme začali budovať myšlienku sadenia stromov a pomáhania prírode. Na Instagrame sme sa rozhodli zdieľať fotky z našich turistík a výletov po Slovensku. Tento prvý krok odštartoval ...