Vážime si rodný kraj

Staráme sa o čistotu našej prírody

Vznik myšlienky

Občianske združenie Pure Slovakia bolo založené troma spolužiakmi zo strednej školy. To, čo nás spája je najmä láska k prírode, no tiež kamarátstvo, ktoré nás naučilo hlavne to, že spoločne dokážeme oveľa viac.

Preto vznikla myšlienka spojenia sa s viacerými ľuďmi a zároveň vznik projektu „Vážime si rodný kraj“

Prečo práve odpadky?

Jednoducho nás nebavilo sa pozerať na ich množstvo pribúdajúce okolo turistických chodníčkov. Hoci sa to môže zdať iba ako malé gesto pre prírodu, my veríme, že odkaz, ktorý tento projekt reprezentuje, je veľký. Dúfame, že nielen motivuje ľudí k rovnakému správaniu, ale taktiež dokáže v tých “neposlušných”  turistoch vyvolať pocit, pri ktorom sa budú musieť zamyslieť a nikdy viac úmyselne nevyhodia do prírody nič, čo tam nepatrí.

Teší nás, že na Slovensku existujú ľudia, ktorí vedia oceniť túto iniciatívu, sú ochotní a ústretoví. Pri každej akcii ich preto odmeníme občerstvením a spoločným obedom po skončení akcie. 

Udržme si čistú slovenskú prírodu

Projekt Vážime si rodný kraj vznikol kvôli neohľaduplným turistom, ktorí počas návštevy v prírode zanechávajú obrovské množstvo odpadu.

Ako sa zúčastniť projektu?

Sleduj náš Facebook, Instagram alebo web, kde uverejníme najbližšiu akciu. Každý dobrovoľník je vítaný. Postačí ti vziať si dobrú náladu a pridať sa k nám.

Spojenie príjemného s užitočným

Príjemne strávený deň v srdci prírody, spoznanie nových ľudí a v neposlednom rade odbremenenie našej krajiny od odpadu.

Veríme, že vďaka tomuto projektu,
budeme schopní budúcich návštevníkov našich hôr motivovať k ohľaduplnejšiemu správaniu
a uvedomeniu si, že príroda je len jedna.

Podporte nás

SK80 8330 0000 0028 0169 3109

Ďakujeme Vám za každú formu pomoci

Občianske združenie Pure Slovakia chce pomôcť pri výsadbe lesov na Slovensku. Spoločne sa chceme postaviť za našu prírodu a našimi aktivitami prispieť k jej obnove. V prípade, že súhlasíte s činnosťou občianskeho združenia Pure Slovakia a podľa Vášho názoru majú naše aktivity zmysel, môžete finančne podporiť ďalšiu činnosť na číslo účtu.